Jakich kosmetyków używać po zabiegu nanoplastii??

Po zabiegu nanoplastii należy używać kosmetyków dedykowanych, najlepiej tych, które zaleca producent danej marki. Jest to sprawa BARDZO ISTOTNA. Kosmetyki do stosowania po zabiegu nanoplastii nie są tymi samymi jakie stosujemy po zabiegach keratynowych. Nie chodzi tu już tyle o różne sole, które mogłyby wypłukać z powierzchni włosa keratynę, lecz o nadanie włosom odpowiedniego ph. Nanoplastia nie obkleja włosa lecz działa od środka. Kosmetyki są dostępne w salonie. Odżywka to bezwzględny must have (!). Nadanie, po umyciu włosów, odpowiedniego ph jest niezmiernie ważne, bo tylko określone środowisko pozwoli nam cieszyć się efektem zabiegu przez wiele miesięcy. Klientki regularnie stosujące pielęgnację dedykowaną przychodzą na wizyty nawet raz na 9 miesięcy. Dbanie o nanoplastię pozwala przy następnych wizytach pracować jedynie na odroście.

Większość salonów nie daje gwarancji na zabieg w momencie, kiedy Klientka nie zakupi zestawu. Ja osobiście daję każdej Klientce możliwość bezpłatnej konsultacji po zabiegu, w momencie kiedy jest zaniepokojona efektem. W większości przypadków okazuje się, że po kontrolnym umyciu włosków odpowiednimi kosmetykami efekt nanoplatii, taki jaki ma być, wraca. Mycie innymi kosmetykami niż zalecane może skutkować mniejszym blaskiem, krótszym efektem zabiegu, pojawieniem się pofalowań, puszeniem. Pocieszające jest jednak to, że efekt nanoplastii nie jest taki łatwy „do zepsucia”. Nie jest to tak jak w przypadku keratyny, która wypłukana już nie wróci. Nanoplastia w momencie nadania jej odpowiedniej kwasowości wraca, podobnie jak zaniepokojone Klientki po kosmetyki dedykowane. Sama nigdy nie naciskam na kupno przez klientkę kosmetyków, ale doradzam z czystym sercem, bo z doświadczenia widzę jak się sprawy mają. Nanoplastia to zmiana struktury włosa, a nowa struktura rządzi się swoimi (nowymi) prawami. Z doświadczenia również widzę, że o nanoplastię lepiej dbać, niż ją za często powtarzać. Zabieg nie jest ani krótki ani tani (jak na jednorazowy wydatek, bo w perspektywie sprawa ma się zupełnie inaczej). Szkoda zatem psuć go już na samym starcie.

Klientka 9 miesięcy po pierwszym zabiegu nanoplastii. Używała przez ten czas jedynie kosmetyków dedykowanych. U góry widzimy odrost, reszta włosków idealna.